Menu Zamknij

Robotyka i programowanie przy użyciu zestawów edukacyjnych LEGO (Wedo, Wedo 2.0, EV3)

W obecnych czasach technologia jest wszechobecna, nieustannie się rozwija i staje coraz bardziej wymagająca. Chcąc zapewnić dziecku jak najlepszy start w nowoczesnym świecie warto zapewnić mu kurs, który umożliwi mu zrozumienie zasad rządzących nowoczesną technologią. Kurs programowania i robotyki zapewni dziecku dużą dawkę wiedzy i przygotuje je do pogłębiania wiedzy w latach kolejnych.

Programowanie i robotyka to bardzo szybko rozwijające się dziedziny. Jeśli dziecko zainteresuje się nimi w tak młodym wieku, będzie miało solidne podstawy na przyszłość i z czasem może nawet związać z nimi ścieżkę swojej kariery. Robotyka odgrywa ogromną rolę przy budowie różnorodnych maszyn, a programowanie ściśle wiąże się ze wszystkimi elektronicznymi rozwiązaniami, obecnymi już w praktycznie każdej dziedzinie życia.

Nasze zajęcia

Kurs robotyki i projektowania przy użyciu zestawów edukacyjnych LEGO WeDo, Wedo 2.0 oraz EV3. Są skierowane do dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Zestawy są wyposażone w czujniki, silniki, zębatki oraz inne akcesoria pozwalające na zaprogramowanie urządzenia oraz sterowanie nim przy komputerze. Wszystko odbywa się przy pomocy prostego oraz przyjaznego programowania graficznego. Takie zajęcia sprawiają dziecku wiele frajdy, a przy tym uczą je jak działa programowanie oraz ukazują podstawowe zasady robotyki.

W jaki sposób przebiegają zajęcia?

Na zajęciach przeprowadzane są pokazy obrazujące poszczególne zjawiska fizyczne oraz ukazujące działanie danego robota lub jego fragmentów np. dźwigni czy przekładni. Następnie, na podstawie przyjaznych dla dziecka, animowanych instrukcji pokazywana jest budowa robota. Kolejnym etapem jest zaprogramowania przez dzieci robota, wykorzystując do tego przyjazne środowisko graficzne. Cały proces programowania przypomina układanie puzzli.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego instruktora, który charakteryzuje się cierpliwością oraz potrafi przekazać dzieciom wiedzę. Lekcje odbywają się w grupach składających się maksymalnie z 14 dzieci. Uczestnicy zajęć pracują w parach. Na każdą z par przypada jeden laptop oraz jeden zestaw LEGO WeDo 2.0. W przypadku dzieci w wieku 5-6 lat, jest to LEGO WeDo 1.0. Cały kurs składa się z 16 spotkań, po 60 minut każde. Kurs rozpoczyna się na przełomie września i października, a trwa aż do końca semestru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *