Zajęcia cykliczne – ogólnodostępne

Zapraszamy do zapisywania się na nasze zajęcia cykliczne z robotyki, programowania i Matcraft (matematyka w Minecraft).

Z uwagi na obecną sytuację związaną z COViD-19, a przez to problemy z tworzeniem grup w wielu szkołach w tym roku proponujemy Państwu zajęcia ogólnodostępne (choć czasem będą odbywać się w budynku szkoły). Prosimy o śledzenie naszej strony (szczególnie zakładki Zapisy (u góry strony), gdzie sukcesywnie będziemy Państwa informować o uruchomieniu zajęć w danej lokalizacji.

Zajęcia cykliczne przy ulicy Gwieździstej zamierzamy rozpocząć 21. września. W innych lokalizacjach rozpoczęcie kursów może opóźnić się o tydzień, dwa lub nawet trzy tygodnie.

Na początek proponujemy Państwu bardzo szeroką ofertę terminów traktując to jako sprawdzenie Państwa oczekiwań. Dlatego na tym etapie możecie Państwo wybrać np. 2 czy 3 terminy tego samego kursu. Z czasem będziemy poszczególne zapisy weryfikować i zwrócimy się do Państwa o wybór jednego terminu (w ramach danego kursu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko uczestniczyło zarówno w zajęciach Matcraft, jak i z robotyki).

W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną nie organizujemy dni otwartych. Dlatego udział w pierwszych zajęciach traktujemy niejako w takim charakterze i będą one bezpłatne. Dziecko ma prawo wziąć udział w JEDNYCH zajęciach bezpłatnych z danego kursu.

Przygotowaliśmy dla Państwa dzieci w tym roku jeden nowy kurs: Matcraft – kontynuacja. Są to zajęcia przeznaczone dla dzieci z klas II i III. Mogą w nich uczestniczyć dzieci w dowolnym wieku, z założeniem, że dodawanie na poziomie 8 + 5 czy znajomość kalendarza są dzieciom dobrze znane. Wymagamy też nieco lepszej umiejętności czytania niż przeciętna w klasie I.

Jest też nowa propozycja dla rodziców dzieci, dla których długość naszych zajęć jest problemem. Otóż uruchomiliśmy usługę opieki świetlicowej. Polega na tym, że zarówno przed zajęciami, jak i po nich dziecko może zostać pod naszą opieką przez 1h, 2h lub 3h (w zależności od dnia tygodnia i godziny prowadzenia zajęć). Cena za 1h takiej opieki wynosi 8 pln (1/2 h=5 pln). W czasie świetlicowym oferujemy gry i zabawy ruchowe, zabawa klockami (LEGO, nie zestawy edukacyjne), oglądać bajki, dla młodszych zabawy plastyczne, kolorowanki itd.

Rodzice, którzy uiścili opłaty na poczet zajęć w roku 2019/20, a zajęcia nie zostały zrealizowane będą mieli zaliczone te wpłaty na poczet zajęć w obecnym semestrze.

Warto też zapoznać się z naszymi zasadami, które opracowaliśmy na czas COViD-19, można zapoznać się z nimi tu: https://happyrobot.pl/polkolonie/procedury-covid-19/

Serdecznie zapraszamy